Megemlékezés

Fájó szívvel, de Isten akaratában megnyugodva tudatjuk a testvérekkel, hogy Sakari Suutala evangélikus lelkész 2021. dec. 8-án hazatért Teremtő Urához.
Sakari Suutala hosszú évtizedekig szolgált Tampere Härmälä városrésze evangélikus gyülkezetében. Suutala lelkész úr ösztönzésének és lelkesedésének köszönhetően született meg 1981-ben a testvérkapcsolat az orosházi és a härmäläi gyülekezet között, amelynek köszönhetően az egymás országában tett látogatásokkal szoros barátságok szövődhettek a gyülekezeti tagok között. A kilencvenes évek elején Suutala leklész úr volt az, akinek köszönhetően több orosházi fiatal jutott el Finnországba, hogy – ki a későbbiekben ott letelepedve, ki pedig hazatérve – szolgálja megszerzett finn nyelvtudásával a testvérkapcsolat ügyét. A későbbiekben nyudgíjasként már a háttérből, de továbbra is támogatta a szívének oly kedves finn-magyar testvérkapcsolatot gyülekezeteink között. Utoljára 2017 nyarán találkozhattak vele a magyar gyülekezeti csoport tagjai a härmäläi gyülekezeti házban tartott szeretetvendégségen.
Legyen az emlékezete áldott!