EKCP-KP-1-2021/1-000772

Gyopárosi napközis tábor

Az előző évekhez hasonlóan napközis tábort szerveztünk 2021. július 12 és július 16 között. A napközis hittanos táborban 22 fő gyermek és 4 fő kísérő vett részt. Három napon keresztül gyopárosfürdőn voltunk az élményfürdőbe. A diákok két étkezést kaptak, reggelire hideg élelemet, majd az ebédet a fürdő területén található étteremben fogyasztottuk el. 2021. július 14-én szerdán a szarvasi Körösvölgyi Állatparkba látogattunk el. Itt a gyermekek, fiatalok a Dél-Tiszántúlon egykor és ma honos, illetve jelenleg is terjeszkedő állatfajokkal ismerkedhettek meg. 2021. július 16-án pénteken Kékestetőre látogattunk. Felmentünk a TV-Torony Kilátóba. A kirándulások alkalmával hideg élelemet kaptunk. A diákok nagy része hátrányos helyzetű vagy nagycsaládos volt. A résztvevők között voltak roma származásúak is. A résztvevők többféle iskolába járnak. Legtöbbjük a szentetornyai városrészben lakik. A napközis tábor célja, hogy a fiatalok a hitéletben és a hazaszeretetben erősödjenek. A gyopárosi napokon a délelőtt hittanos foglakozást tartottunk. Bibliai történetet elbeszélést éneklés követte, majd csoportos beszélgetés játék volt, utána következett a fürdőzés. Ebben az esztendőben a bibliai Eszter könyvének történetét ismerhették meg a fiatalok. A tábort Magyarország Kormánya a Miniszterelnökség Egyházi és Nemzetiségi Kapcsolatokért Felelős Államtitkársága egyházi jogi személyek közösségi célú program 2021 keretében támogatta 400000Ft-tal. Az idei tábor a karanténidőszak követően közösségi élményt jelentett a fiataloknak.

Laczki János