Telediakónia

Új diakóniai irány gyülekezetünkben – Telediakónia

A már egy éve tartó COVID-helyzet új életformákat, nehezített emberi kapcsolatokat, új szükségleteket hozott mindenki számára, így gyülekezetünkben is.
A Diakóniai Kerekasztal áttekintve a helyzetet, és a befolyt információk birtokában új, szükséges szolgálati irányokat keresett.
Az bizonyosnak tűnik, hogy keresztény küldetésünk fontos mutatója, és kitörési pontja lehet a diakóniai szolgálat.
Megvizsgálva a helyzetet, és az emberekhez való eljutás módjait, szükségesnek mutatkozott egy telefonos hálózat létrehozása, a szorosabb kapcsolattartás végett. Ez lenne a Telediakónia.
Maga a név pontosan azt rejti, ami a lényege: Tele-diakónia, azaz telefonos szolgálat.
Tele-diakónia, amely telis-teli van lehetőségekkel.
Mire is gondoljunk?
Elsősorban arra, hogy otthonukban rekedt testvéreink ne maradjanak egyedül, érezzék, hogy van egyházuk, gyülekezetük, barátaik, akik gondolnak rájuk.
Mire lesz jó ez az újdonság?
A lelki támogatásra, élmények megosztására, segítség- és információkérésre, stb. Az élet majd folytatja a sort. Olyan, mintha elmennénk látogatóba -de ezt most fizikailag nem tehetjük-, viszont a telefon hullámain keresztül elérhetjük egymást. De nagy segítség lenne ez a monitorozásban, a gyors kéznyújtásban szükség esetén.
Kilépés lenne ez a magányból, bezártságból mindenkinek.
Kik fogadják majd a hívást? Kik fognak beszélgetni?
A telefonos vonalat evangélikus testvéreink, elsősorban diakóniai munkatársaink kezelik majd.
Náluk komoly élet és szolgálati tapasztalat halmozódott fel, és valljuk be őszintén, koruknál fogva idővel sincsenek híján.
Nekik is hatalmas erő és lépés lehet az ilyen hasznosság tudata.
Mikor lehet telefonálni, és ki kezdeményez majd hívást?
Gyakorlatilag alkalmas időben bármikor.
Hívást elsősorban egyedülléttel, bezártsággal, információhiánnyal küzdő tagjainktól várunk, de lesz, -főleg a kezdeti időszakban-, hogy szolgáló testvéreink csörögnek rá rég látott társainkra.
A szolgálat a nappali órákban non-stop, de segélyhívást bármikor lehet kezdeményezni.
Hétfőtől vasárnapig, minden nap.
Technikailag ez úgy néz ki, hogy létesítünk egy egyházi mobil vonalat, aminek ismert lesz a hívószáma. A megfelelő fórumokon közzétesszük majd.
Jelen pillanatban folyik az önkéntesek szervezése, tizenkét rátermett testvért szólítottunk meg a diakónia nevében.
Akik vállalják a feladatot, azok kézhez kapják majd ezt a speciális szolgálati telefont, ami egy hétig lesz náluk, és fogadják, ill. kezdeményezik rajta a hívásokat.
Vasárnap, a templomi istentisztelet adna lehetőséget a váltásra, amikor a következő segítő veszi át a stafétát.
Magától értetődően korrekt használatról beszélünk.
A feltett terv, napi egy emberrel való kapcsolatteremtés, ill. a hívások fogadása.

A megszólított testvérek a következők:

Kissné Betkó Katalin
Koncseg István
Koszorús Oszkár
Kovács Tiborné
Lánczi Istvánné
Lázár Pálné
Pirer Gyuláné
Pusztainé Ravasz Ildikó
Szokodi László
Ujj Tiborné

Koordinátor:
Szöllősiné Kassai Judit

Magától értetődően lehet csatlakozni a sorhoz, ez csak a kezdeti verzió.
Telefonszámunk: 06-20/312-1891

Erős vár a mi Istenünk!